Akce v prosinci PDF Tisk Email

Naplánované akce na prosinec

6.12. - bruslení s čerty na ledě/ pro přihlášené děti z modré třídy/

7.12. - sourozenecké odpoledne

- do MŠ zveme sourozence, aby si přišli v době od 14.00 hod. do 16.00 hod.

pohrát se svým bráškou nebo sestřičkou

12.12. - do MŠ přijede divadlo Letadlo s pohádkou

14.12. - vánoční besídky na všech třídách pro rodiče a veřejnost

- zelená třída - od 15.00 hod.

- žlutá třída   - od 15.30 hod.

- modrá třída - od 15.30 hod.

15.12. - do MŠ přijde Ježíšek s novými hračkami /pouze pro děti/

V době vánočních svátků od 27.12. do 29.12. 2017 bude MŠ uzavřena.

Znovu otevřena bude 2.1. 2018.

Zase začínáme PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Patočková

Už je tu opět nový školní rok a pro Vás všechny pár informací.

Na mateřskou dovolenou odešla paní učitelka Eliška Radoňová z modré třídy a místo ní

přišla na MŠ kvalifikovaná paní učitelka Jana Létalová.

Na zelené třídě zůstávají paní učitelky Dana Humpálová a Barbora Lakatošová. Společně s nimi budou pracovat

nová chůva Iveta Uhlíková a asistentka pedagoga Michaela Kotová

Na žluté třídě pracují paní učitelky Irena Peroutková a Simona Mikleová.

Vzhledem k malému počtu zapsaných předškolních dětí došlo k přesunu dětí na jednotlivé třídy a všechny 3 třídy

jsou pro školní rok 2017/2018 smíšené. Seznamy dětí jsou vyvěšeny na tabuli v hale.

Co potřebuje dítě do MŠ: - bačkorky, děti ze zelené a žluté třídy pyžamko

- plastový hrníček s ouškem /podepsaný/, svůj hřeben

- oblečení a obuv na pobyt venku,papírové kapesníky

- děti ze zelené třídy náhradní oblečení / v případě polití, ušpinění, počůrání/

- věci prosíme podepsat či nějak označit

- děti mohou mít plyšáčka na spinkání na lehátko

- nedávejte dětem žádné jídlo, ani pamlsky

Pokud máte nějaké problémy nebo se chcete na něco zeptat, ptejte se Vaší paní učitelky.

Bližší informace se dozvíte na třídních schůzkách koncem září.

Přejeme Vám i vašim dětem pohodový začátek a co nejméně slziček.

Aktualizováno Neděle, 24 Září 2017 19:14

PLACENÍ stravného a poplatků PDF Tisk Email
Napsal uživatel Yvetta Kulhavá

Stravné a poplatky prosinec 2017blush

čtvrtek 14.12. od 6,30 do 16,15 hodin

Aktualizováno Pondělí, 04 Prosinec 2017 15:16
oznámení MAS a MAP PDF Tisk Email
Napsal uživatel Yvetta Kulhavá

Školy si podaly žádosti o dotaci v rámci výzvy „Šablony pro MŠ a ZŠ I.“

Základní a mateřské školy mohly v rámci výzvy č. 02_16_022 Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I. (z Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání pod záštitou MŠMT) podávat v období od 23. 6. 2016 do 30. 6. 2017 žádosti o dotaci na tzv. šablony, ze kterých získaly peníze například na personální podporu, osobnostně sociální a profesní rozvoj pedagogů. Mateřským školám dále byly nabídnuty šablony v oblasti usnadňování přechodu dětí z MŠ do ZŠ a základním školám šablony pro mimoškolní rozvojové aktivity a spolupráci s rodiči žáků ZŠ.

V území obce s rozšířenou působností Ostrov je celkem 20 škol (z toho 5 ZŠ, 9 MŠ a 6 sloučených ZŠ a MŠ). Z uvedeného počtu škol si podalo žádost o dotaci celkem 14 subjektů, tj. 70 % všech škol působících v území. Celková dotace na šablony pro školy v ORP Ostrov činí 7,43 mil. Kč, z toho pro MŠ 2.6 mil. Kč a pro ZŠ 4,83 mil. Kč. Největší zájem mateřských škol byl o šablonu Školní asistent – personální podpora MŠ (vybráno 6x) a dále pak o šablonu Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ – DVPP (další vzdělávání pedagogických pracovníků) v rozsahu 16 hodin (vybráno 7x). Základní školy měly největší zájem o šablonu Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ – DVPP v rozsahu 16 hodin (vybráno 7x), dále o Čtenářský klub pro žáky ZŠ (vybráno 8x), pak o Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky ZŠ (vybráno 8x) a nakonec o Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem (vybráno 9x) .

Nyní je již většina projektů ve fyzické realizaci. Další očekávané avízo výzvy pro předkládání žádostí o dotaci na „Šablony pro střediska volného času“ je plánovano dle harmonogramu MŠMT ČR na říjen 2017 a samotné vyhlášení výzvy pak na listopad 2017.

Realizací projektů ze šablon se naplňují některé aktivity plánované ve zpracovaném Místním akčním plánu rozvoje vzdělávání v území obce s rozšířenou působnosti Ostrov (dále MAP), do kterého se zapojily všechny ZŠ a MŠ spolu se všemi zřizovateli. Tyto aktivity napomáhají k lepšímu rozvoji vzdělávání dětí a žáků do 15 let.

Více informací k Místnímu akčnímu plánu rozvoje vzdělávání v území ORP Ostrov naleznete na našich stránkách www.mas-krusnehory.cz/map. Můžete také navštívit školský portál pro území ORP Ostrov na www.huradolavic.cz a podílet se tak na rozvoji vzdělávání dětí v území ORP Ostrov.

21. 8. 2017

Ing. Zuzana Žitná