MŠ Krušnohorská
vánoční fotografování PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Patočková

V úerý 22.10.2019 se v MŠ uskuteční vánoční fotografování.

Fotograf přijede v 8.00 hod.

Budou nafoceny všechny děti a vy se pak rozhodnete, jestli si soubor  zakoupíte nebo ne.

Pokud někdo nechcete, aby se vaše dítě fotilo, nahlaste to paní učitelce na třídě.

Náhledy visí na tabuli v hale.

Jestli se tento den nechystáte do MŠ, přijďte se jenom vyfotit.

Děkujeme.

Aktualizováno Neděle, 20 Říjen 2019 17:41

Pohádkové malování PDF Tisk Email

Pohádkové malovánít

Na slavnostním vyhlášení výtvarné soutěže Žijeme sportem, která byla vyhlášena v rámci

Dětského filmového festivalu a kterou pořádala Městská knihovna, získaly děti z modré třídy

1. místo - Cenu poroty. Poděkování patří samozřejmě paní učitelce Janě Létalové a asistence pedagoga

Kateřině Pöseltové. Poděkování patří i těm, kteří se zapojili do veřejného hlasování.

Ještě jednou velké poděkování.

Neděle, 13 Říjen 2019 09:06
PLACENÍ stravného a poplatků PDF Tisk Email
Napsal uživatel Yvetta Kulhavá

Placení stravného a poplatků říjen 2019

Středa 16.10. od 6,30 do 16,30 hodin.

Aktualizováno Středa, 02 Říjen 2019 10:30

Angličtina není dřina PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Patočková

Od října byla na MŠ zahájena výuka anglického jazyka pod záštitou Mgr. Lenky Teturové.

Výuka probíhá hravou formou, dle nejnovějších celosvětových trendů v rámci jazykového vzdělávání dětí.

V rámci výuky mají děti řízenou činnost vedenou lektorem. Je zde zařazeno krátké cvičení a protažení těla,

také se děti seznámí se slovní zásobou a stolováním v angličtině a zažijí zde i volnou hru, kdy si lektor

s dětmi hraje v malých skupinkách a přizpůsobuje se hře i tématům dle aktuálního zájmu dětí.

Kromě jazykových znalostí dochází k rozvoji i dalších vzdělávacích oblastí.

Děti mají k ruce i svou paní učitelku, na kterou jsou zvyklé.

Výukový program má velice pozitivní vliv na seznámení s jazykem a nenucené získávání slovní zásoby běžného života v MŠ.

Tím, že výuka probíhá v jejich prostředí, děti rychle ztrácí komunikační zábrany a začínají komunikovat v angličtině.

Aktualizováno Úterý, 08 Říjen 2019 09:38
Projekt na podporu inkluzivního/společného vzdělávání PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Patočková

Projekt na podporu inkluzivního/společného vzdělávání

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídící orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání na základě žádosti Mateřské školy Ostrov, Krušnohorské 766, příspěvkové organizace o poskytnutí dotace v rámci Výzvy Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – šablony II  pro MŠ a ZŠ I rozhodlo o poskytnutí dotace na projekt s názvem „ Barevná školka' , s reg.č.“CZ.02.3.68/0.0/0.0/18­_063/0010203.Cílem této aktivity je poskytnout dočasnou personální podporu – chůvu k předškolním pedagogům, kteří integrují do dětského kolektivu dvouleté děti. Minimální počet dvouletých dětí, které dovrší věku tří let nejdříve ve 2. pololetí školního roku, je dvě.Chůva v mateřské škole pomáhá pedagogickému pracovníkovi s péčí o dvouleté děti a to zejména v oblasti sebeobsluhy dítěte, v zajištění bezpečnosti a individuálních potřeb dítěte. Chůva není pedagogickým pracovníkem dle zákona o pedagogických pracovnících. Projekt byl zahájen 1.1.2019 a celková doba realizace je 24 měsíců. Měl by být ukončen 31.12.2020.

Aktualizováno Středa, 02 Říjen 2019 20:02

poslední mesíc říjen 2019 příští mesíc